Regały metalowe – gdzie odnajdują swoje zastosowanie?

2 lutego 2019

Wiele osób boryka się z dwoma problemami jednocześnie. Z jednej strony borykamy się z ograniczoną powierzchnią piwnicy czy też garażu, a z drugiej strony mamy coraz to więcej przedmiotów, które musimy jakoś przechować. Jesteśmy w bardzo dużej kropce. Musimy wyszukać rozwiązanie, które będzie możliwie najbardziej efektywne. Na pewno świetnie sobie tutaj poradzą z naszymi problemami regały metalowe. Typ ten regałów ma obecnie coraz to większe zastosowanie. Sprawdzają się zarówno w garażu, piwnicy, hali magazynowej czy też w sklepie. Niewątpliwie do ich największym zalet należy łatwość montażu jak i także uniwersalność. Metalowe regały można tak naprawdę zestawiać w całkiem dowolny ciąg. Podstawa to regał, który jest złożony z czterech nóg. Kolejne mają już tylko dwie. Można je także rozbudować na wysokość, a więc do góry. Obniża to zdecydowanie koszty zakupu. Metalowe konstrukcje są bardzo stabilne oraz bardzo wytrzymałe. Regały są wykonywane z bardzo różnych rodzajów stali. W medycynie jak i także w gastronomi stosuje się regały z nierdzewnej stali. Zaś artykuły chemiczne należy przechowywać na regałach ze stali kwasoodpornej. Regały są narażone na działanie atmosferycznych czynników, powinny być zatem wykonane z ocynkowanej stali. W sklepach świetnie się sprawdzają regały wykonane ze stali chromowanej jak i także ze stali malowanej.

Jakie półki w regałach?

O wyborze stosowanych półek w metalowych regałach decyduje tak naprawdę kilka czynników jest to przede wszystkim obciążenie, rodzaj towaru magazynowego jak i także samo miejsce ekspozycji. W lokalach gastronomicznych czy też piekarniach sprawdzają się półki, które są wykonane z perforowanej stali. Do przechowywania warzyw czy też owoców stosuje się zaś półki siatkowe. Zapewniają one świetny dopływ powietrza. W magazynach możemy stosować półki z wiórowych płyt. Musimy o ich wytrzymałości pamiętać.

Jaki metalowy regał wybrać?

W zasadzie to wszystko jest zależne od samego przeznaczenia. Dla prywatnych potrzeb zakupić możemy regały należące do najtańszych w sklepach budowlanych czy też w supermarketach. Musimy jednak zwracać zawsze uwagę na udźwig oraz poszczególne wymiary. Regały metalowe takie zmontujemy najczęściej samodzielnie przy pomocy samych śrub. Takie regały w ogóle nie wymagają żadnych atestów. Zupełnie inaczej jest z profesjonalnymi regałami. Muszą one spełniać wiele norm. Muszą także posiadać wiele certyfikatów. Regały takie muszą być kupowane w firmach wyspecjalizowanych oraz także posiadać atesty odpowiednie. Muszą one dodatkowo spełniać warunki określone mocowania, które zapewniają bezpieczeństwo samego użytkowania.

 

Tagi
Kategoria e-regaly #regały #regały metalowe